A LUK bemutatja:
A «LUK» galéria Guy Ben-Ner izraeli képzőművész két videóját mutatja be szeptemberben. A «Bárcsak az éhséget is elűzhetném üres hasam dörzsölésével, akárha maszturbálnék» és a «Neked adnám, ha lehetne, de én is kölcsönbe kaptam» című videók először láthatóak Magyarországon.
Az alacsony költségvetésű, fanyar és ötletes, burleszkszerű videóiról ismert, jelenleg Tel-Avivban élő Guy Ben-Ner rendszerint a közvetlen környezetében élő szereplőkkel forgat és már létező helyszinek minimális átalakításával teremt új narratívát. Munkáiban gyakran elmosódnak a határok plagizálás, kisajátítás (appropriation), átértelmezés, újrafelhasználás és aktualizálás között.
Az alkalomra Budapestre látogató Guy Ben-Nerrel a Tilos Rádió szeptember 10-i «Alkotás útja» című műsorában volt beszélgetés.
A LUK újra külső helyszínról jelentkezik. Guy Ben-Ner
Neked adnám, ha lehetne, de én is kölcsönbe kaptam a Dob utca 31. - Fekete Lukban (Fekete Kutya kirakatában) a nap 24 órájában kerül vetítésre • Az esemény ingyenes. • Hozz magaddal fülhallgatót, vagy kérj egyet a pultban.
Kattints a részletekért...
BÁRCSAK AZ ÉHSÉGET IS ELŰZHETNÉM ÜRES HASAM DÖRZSÖLÉSÉVEL, AKÁRHA MASZTURBÁLNÉK
2015. szeptember 11. - október 25.
Megnyitó: szeptember 11. - 19:00
egycsatornás video
5’38’’ © Guy Ben-Ner, 2009
A «
Bárcsak az éhséget is elűzhetném...» című video eredetileg a Massachusetts-i Kortárs Művészeti Múzeum felkérésére készült 2009-ben. A «road-movie» két szereplője – a művész és a múzeum igazgatója, Joe Thompson – felidézi Don Quijote és Sancho Panza, Saint Exupery és a kis herceg, Micimackó és Malacka és a világirodalom más híres vándorpárosait. Az út alatt olyan témákat érintenek, mint az otthontalanság, a talajvesztettség, és a változással és veszteséggel járó, néha az őrületig fokozódó zavarodottság.
NEKED ADNÁM, HA LEHETNE, DE ÉN IS KÖLCSÖNBE KAPTAM
2015. szeptember 12. - október 25.
Megnyitó: szeptember 12. - 17:00
Helyszín: Fekete Luk (Fekete Kutya, Dob utca 31.)
egycsatornás video
11’48’’ © Guy Ben-Ner, 2007
Az eredetileg a 2007-es münsteri Skulptur Projektére készült videóban a művész és gyerekei, kihasználva a múzeumi teremőr lankadó figyelmét, híres műtárgyakból működőképes kerékpárt raknak össze, amivel aztán útnak indulnak Münster városában. A történet során Picasso, Duchamp és Tinguely readymadejei és kinetikus szobrai visszanyerik eredeti funkciójukat.